Drone eğitmen ve turnuva hazırlık eğitimi 4 Ocak’ta başlıyor.

0 1.434

Drone Eğitici Eğitimi Programı

Okullarınızda Maker hareketini başlattınız farklı öğretme metodları mı arıyorsunuz? Günümüz teknolojilerine eğitimlerinizde yer vermek mi istiyorsunuz? Drone teknolojisinin programlanabilir halini bu eğitimde sizlere sunuyoruz. Tello Edu Drone Eğitici Eğitimi Sertifika programı ile kodlama ve yazılım eğitimlerinizi drone üzerinden verebileceksiniz. Python, Scratch, dronebloks ve swift gibi dillerde basit ve ileri seviye programlar hazırlayabileceksiniz. Hazır görev kartları ve müfredatları ile kolay ders içeriklerine ulaşabileceksiniz. Tello Edu Drone Eğitimi ile Okullarınızda drone kulüpleri kurabilecek ve drone yarışmalarına takım hazırlayabileceksiniz. Kısacası hem eğlenecek hem öğrenecek hem de öğretebileceksiniz. Bu eğitim ile beraber bir adet Tello Edu Drone’a da ücretsiz sahip olacaksınız.

Eğitim Tarih: 4 Ocak 2020 Cumartesi 09:30-17:30

Eğitim Drone : Eğitimde DJI Tello Edu drone kullanılacaktır. Drone hakkında detaylı bilgi için http://egitimdedrone.com/ adresine ziyaret edebilirsiniz.

Drone Turnuvaları : Eğitimde İnovasyon Derneği olarak Mart ayı sonrasında okullar arası drone turnuvalarına başlıyoruz. Bu eğitim organize edeceğimiz drone turnuvalarına hazırlık eğitimidir.

Müfredat : Tüm katılımcılarımıza www.educatHUB.com içinde yer alan drone müfredatı ücretsiz olarak verilecektir.

Eğitim İçeriği

Eğitim 7 Modülden oluşmaktadır. Tello EDU

 • Modül 1: Tello Edu Drone’un eğitimdeki yeri ve kullanım şekli nedir? Drone yarışmalarını ve bu yarışmalarda mentör olarak takım hazırlama aşamalarını öğreneceğiz
 • Modül 2:Tello Edu kurulumu ve bileşenleri
 • Modül 3: Dronebloks ve Scratch kullanarak blok ile drone kodlama ve uygulamasının yapımını öğreneceğiz
 • Modül 4: Python dilinde drone kodlama ve uygulamasının yapımını öğreneceğiz
 • Modül 5: Swift dilinde drone kodlama uygulamasının yapımını öğreneceğiz
 • Modül 6: Tello Edu görev kartları ve app kullanımı göreceğiz
 •  Modül 7: Görev kartları ve parkurlarla yarışma temalarında drone yarışmaları yapacağız

Eğitime Kimler Katılmalı?

Bu eğitime her branştan öğretmen veya Drone eğitimi vermek isteyen herkes katılabilir. Eğitim için teknik bilgiye sahip olmanız veya öğretmen olmanız gerekmemektedir. Bu eğitimden amacımız her öğretmenin Drone ile kodlama uygulamaları geliştirmeleri ve bu alanda açacakları öğrenci kulüplerine destek sağlamaktır. Educat olarak eğitimcilere teknolojik eğitimler ve ders içerikleri sağlayarak daha çok öğrenciyi teknoloji ile buluşturmak istiyoruz. Böylece büyük, üreten ve geliştiren topluluklar oluşturmayı hedefliyoruz.

Eğitim

1.Kısım (9:00-10:30) 

Tello Edu Drone ile eğitimde yapabileceğimiz dersleri konuşacağız. Müfredatı ders olarak uygulama aşamalarını öğreneceğiz. Takım kurma, yönetme ve yarışmalara katılım aşamalarını konuşacağız. Dronun kurulumu ve bileşenlerini tanıyacağız. ilk remote kontrol ve kalkış uygulaması yapacağız.

2.Kısım (11:00-12:30) 

Drone ‘un blok kod mantığı ile kodlamasını öğreneceğiz. Blok kodları hangi cihazlarda (PC,Android ve İOS) ve nasıl kullanacağımızı göreceğiz. İlk blok kod uygulamamızı gerçekleştirerek verilen görevi tamamlama yarışması yapacağız.

3.Kısım (13:30-15:00)

Drone için python dilinde kodlamanın nasıl yapılacağını ve kodlarını öğreneceğiz. Python ile görüntü işleme ile drone dan nesne tanıma uygulamalarını göreceğiz. Swift ile drone kodlamasını ve kodlarını öğreneceğiz

4.Kısım (15:30-17:00) 

Swarm; Çoklu drone kontrolünü göreceğiz. Hazırladığımız Drone  yarışma temaları için kod yazımı yaparak drone yarışmalarına hazırlığı göreceğiz. Daha sonra bu temalarda beraberce yarışacağız.

_____

 • Eğitim Ücreti : 300 TL 
 • DJI Tello Edu Drone fiyatı : İndirimli fiyatı : 1100 TL (kdv dahil) (İndirimsiz fiyat 1299  TL)
 • Drone Eğitimi + DJI Tello Edu Fiyatı : 1300 TL
 • Eğitim Yeri : Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü – Maslak Mah Söğütözü Sokak Ağaoğlu Maslak 1453 No:20, 34398 Sarıyer

Drone Eğitmen Eğitimi Başvuru Formu

Leave A Reply

Your email address will not be published.