Hakkımızda

Maker Öğretmen Kimdir, Nedir ?

Maker Öğretmen teknolojiyle dönüşen dünyamıza uyum sağlayabilecek becerilerin, kısaca 21.yy yetkinliklerinin tüm öğretmenlere kazandırılması gerektiğini düşünen bir grup eğitmenle yola çıkmış bir kuruluştur.

Maker Öğretmen’in Amacı Nedir?

Giderek tembelleştiğimiz bu çağda tüketen değil üreten yeni nesilleri ve yeni nesillere yol gösterecek donanımlı öğretmenleri toplumumuza kazandırmak ve basamak basamak ilerleyip başarılı olan katılımcılarımızla beraber hayal gücümüzle teknolojiyi yoğurup daha sürdürülebilir bir ortam oluşturmak en temel ve güçlü amacımızdır.

Maker Öğretmen Neler Yapar?

Maker Öğretmen topluluğunda da verilen eğitimler paylaşılan yazılar sadece teorik bilgiyle kalmayıp, uygulamalı ve online eğitimleride temel almaktadır. Böylece hem bireyler sıkılmıyor hem de öğretilenler sadece kağıt üstünde kalmıyor; en ufak bir bilgi bile hemen uygulanabiliyor.

Düzenlediğimiz atölyelerle problem çözme, kendi kararlarını kendi başına verebilme, ekip ile beraber hareket etme ve birlikte düşünme, kendi ortaya koyduğu ürünü açıkça başkalarına ifade edebilme becerileri gibi bir çok yetkinlik, farkındalık ve beceriyi bir araya getiren çeşitli eğitim olanağı verilmektedir.

Bizler küçük projelerle başlayıp daha büyük proje ve ürünler geliştirmek isteyene yardımcı olacak ve buna uygun eğitim desteği verebilecek eğitimcilere sahip olmakla beraber yavaş yavaş her şeyin teknoloji ile yürüdüğü bu dünyada iş verenlerin dahi teknolojiye hakim kişileri diğerlerine göre daha çok tercih ettiği bir dönemde sizlerin de bu yetkinlikleri kazanmaya değer olduğunu düşünüyor ve sizleri aramızda görmek istiyoruz.

Maker Öğretmen Sertifika katılımcısına ne kazandıracak ?

  1. Türkiye’nin ilk MakerÖğretmen eğitimini alan bir topluluğunun üyesi olacaksınız. Bu topluluğun üye olduğu kapalı sosyal medya gruplarında bilgi paylaşımlarına, çalışma arkadaşı arayan makeröğretmenlerin ilanlara ilk siz ulaşacaksınız.
  2. Makeröğretmen olarak kurumunuzda veya kişisel olarak MakerÖğrenci eğitimi açmak isterseniz Kodlamaker ismini kullanarak, eğitim içeriğinizi www.kodlamaker.com sitesinde yayınlayacağız, sosyal medyada duyurularınızı yapacağız. Kodlamaker ismini herhangi bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
  3. Maker Öğretmenler arasında paylaşılan müfredat, projelerelere ulaşacaksınız
  4. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan STEM, Maker, Kodlama müfredat sitesi www.educathub.com‘dan ücretsiz üyeliğiniz olacak.
  5. Okullarınızda yapacağınız Maker Festivallerine birçok makeröğretmen projesi ile gelecek. Siz de öğrencilerinizle diğer makeröğretmenlerin organize ettiğimi maker festivallerine katılacaksınız.